CAMP-y

czyli muzyczne obozy w formie stacjonarnej lub wyjazdowej trwające od 7 do 14 dni. Dokładny program Campów profilowany i układany jest na podstawie analizy zgłoszonych uczestników, ich wieku, zainteresowań oraz stopnia orientacji w dziedzinie i praktyce muzycznej. Zawiera skondensowaną wiedzę teoretyczną w pigułce, zajęcia indywidualne z instrumentu, zajęcia zespołowe, realizacje wybranych utworów muzycznych i przygotowanie ich do projektu koncertowego, znaczną ilość warsztatów, próby sceniczne oraz koncert finałowy. 

W pierwszych dniach poznajemy wybrany instrument, uczymy się podstaw przede wszystkim praktycznych a w zakresie niezbędnym także teoretycznych. Indywidualnie ćwiczymy na instrumencie pod okiem instruktora.

Gdy tryb indywidualnej nauki instrumentu doprowadzi nas do posiadania podstawowych umiejętności gry, dzielimy się na zespoły. W każdym zespole powinien znaleźć się odpowiedni zestaw instrumentów, wyjściowo jest to perkusja, bass i gitara elektryczna. Ponadto możemy tworzyć różnorodne kompilacje instrumentalno – wokalne. Przy tworzeniu grup pod uwagę bierzemy wiek, osiągnięte umiejętności, ale także, co ważne, wzajemne sympatie kursantów. 

Przeprowadzamy konsultacje z instruktorami i wybieramy repertuar nad którym pracować będzie każdy z zespołów.

Podczas zajęć grupowych tworzymy idiom każdego z zespołów. Wybieramy nazwę, tworzymy logotypy, banery i plakaty.

W kolejnych dniach pracujemy nad zgraniem w zespołach, wybranym repertuarem i przygotowujemy się do Koncertu Finałowego. Nad wszystkim czuwają nasi muzyczni instruktorzy. 

Podczas trwania camp-u, odbywają się wybrane zajęcia warsztatowe pozostające w powiązaniu z dziedziną muzyczną, koncertową i kategorią scenicznego performance’u. 

Całość obozu prowadzi do Koncertu Finałowego, podczas którego kursanci prezentują swoje camp-owe dokonania, występują na scenie ze swoimi zespołami i wykazują się nabytymi umiejętnościami. Koncert Finałowy jest spełnieniem marzeń wielu osób, które zawsze pragnęły nauczyć się grać, po to by stanąć z zespołem na scenie!

Przeznaczone dla dzieci, młodzieży i dorosłych!

ORGANIZUJEMY CAMP-Y DLA:

Dzieci/Młodzież

Młodzież/Dorośli

Dorośli/Seniorzy

Seniorzy

Campy dla Seniorów

Na spełnianie marzeń nigdy nie jest za późno! Z myślą o seniorach przygotowaliśmy Camp-y, na które zapraszamy nie tylko osoby indywidualne, ale także całe grupy, zachęcając do współpracy m.in. Uniwersytety III- ciego Wieku oraz Kluby Seniorów.

W przypadku seniorów, program Camp-u posiada specjalnie dopasowaną do warunków wiekowych formułę oraz program warsztatowy i materiał do realizacji. Zajęcia indywidualne z gry na instrumentach odbywają się w godzinach przed południowych, a po lunch’u, w godzinach popołudniowych odbywają się zajęcia zespołowe, oraz warsztaty. Dwa ostatnie dni Camp-u to zajęcia zespołowe i przygotowanie do koncertu oraz próby generalne. Całość zwieńczona jest koncertem, podczas którego na scenie, przed publiką występują uczestnicy. W tym wypadku Campy przewidywane są w formie stacjonarnej, 7 dniowej.

Muzyczne Camp-y  Music  Lab   

to świetny pomysł również dla firm i korporacji oraz wszelkich instytucji chcących zrealizować swoim pracownikom lub podopiecznym nietuzinkowy sposób integracji, dobrej zabawy i rozwoju!

Zapraszamy do kontaktu, aby omówić plan Camp-u na zamówienie!

DANE FIRMY:

Centrum Kursów Muzycznych „MUSIC LAB”

ul. Zwierzyniecka 22/1

31-105 Kraków, Polska